Ξεκίνημα με το… αριστερό για τον Ιστορικό

Την εκτός έδρας ήττα με 13-8 γνώρισε ο Πανιώνιος από τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 7 η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’1 Πόλο Ανδρών, το ...

Την εκτός έδρας ήττα με 13-8 γνώρισε ο Πανιώνιος από τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’1 Πόλο Ανδρών, το οποίο επανεκκίνησε μετά από περίπου 3 εβδομάδες διακοπή.

Στο αγωνιστικό σκέλος ο Πανιώνιος ξεκίνησε δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ με 1-0 και 2-1, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τον Ιστορικό και η «Ελαφρά Ταξιαρχία» πήρε το προβάδισμα με 5-2 στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος προσπάθησε ν’ ανατρέψει τα δεδομένα, ωστόσο δεν τα κατάφερε, μένοντας πίσω στο σκορ με 9-5, με τη λήξη του τρίτου οκταλέπτου.

Έτσι ο Πανιώνιος με την λήξη του αγώνα γνώρισε την 4η ήττα του στο πρωτάθλημα με 13-8 από τον Απόλλωνα Σμύρνης και θα προσπαθήσει να επιστρέψει στις νίκες την προσεχή Τετάρτη (31/3), όπου υποδέχεται στη Νέα Σμύρνη τον ΝΟ Χανίων.