Ολοκλήρωσε με ήττα στη Βαρκελώνη ο Πανιώνιος

Την τρίτη ήττα του σε ισάριθμα παιχνίδια γνώρισε ο Πανιώνιος στο 1ο Όμιλο του Euro Cup, ο οποίος έλαβε χώρα στη Βαρκελώνη. Ο Ιστορικός ηττήθ...

Ο Ιστορικός ηττήθηκε  την Κυριακή (6/12) το μεσημέρι με 15-5 από την οικοδέσποινα Μπαρτσελόνα και ολοκλήρωσε χωρίς βαθμό και χωρίς νίκη τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στην Ευρώπη,

Οι παίκτες του Κώστα Δήμου έδωσαν ότι είχαν και δεν είχαν στην διοργάνωση, ωστόσο η ανωτερότητα των αντιπάλων του Πανιωνίου ήταν εμφανής.

Στο αγωνιστικό σκέλος στη πρώτη περίοδο ο Πανιώνιος ήταν ανταγωνιστικός, ωστόσο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-2 από τους Καταλανούς.

Η δεύτερη περίοδος ήταν που έκρινε τα πάντα στην αναμέτρηση, καθώς η Μπαρτσελόνα μ' ένα σερί 6-1 ξέφυγε με 9-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ισπανική ομάδα διαχειρίστηκε το προβάδισμα της και έφτασε εύκολα στη νίκη με 15-5.