adsensetop_check

  • ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

    Δευτέρα, Νοεμβρίου 30, 2020

    Το πρόγραμμα του Πανιωνίου στο Euro Cup

    Το ακριβές πρόγραμμα των 8 ομίλων της προκριματικής φάσης του Euro Cup έκανε γνωστό η LEN. Η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία ανήρτησε στην ιστοσελίδα της τις ώρες των αγώνων του προσεχούς τριημέρου 4-6 Δεκεμβρίου, όταν και θα κριθεί το ποιες 16 ομάδες θα συνεσίσουν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

    Στην πρεμιέρα, την Παρασκευή και ώρα 17:00 ο Πανιώνιος, που μετέχει στον όμιλο της Βαρκελώνης, θα αντιμετωπίσει την ουγγρική Βαζούτας, μία μέρα αργότερα θα παίξει με την Τουρκουά και την Κυριακή με την "Μπάρτσα".

    Από κάθε όμιλο προκρίνονται στους «16» οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου. 

    Αναλυτικά το πρόγραμμα:

    1ος Όμιλος

    Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου

    17:00 Βαζούτας – Πανιώνιος

    19:00 Μπαρτσελόνα – Τουρκουάεράσα

    Σάββατο 5 Δεκεμβρίου

    17:00 Μπαρτσελόνα – Βαζούτας

    19:00 Τουρκουά – Πανιώνιος

    Κυριακή 6 Δεκεμβρίου

    10:00 Τουρκουά  – Βαζούτας

    12:00 Μπαρτσελόνα – Πανιώνιος

    Οι όμιλοι του Euro Cup (προκρίνονται οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου)

    Α’ Όμιλος (Βαρκελώνη – Ισπανία)

    Μπαρτσελόνα (Ισπανία), Λιλ (Γαλλία), Βαζούτας (Ουγγαρία), Πανιώνιος

    Β’ Όμιλος (Σαμπαντέλ – Ισπανία)

    Γιαντράν Σπλιτ (Κροατία), Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία), Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία), Σαμπαντέλ (Ισπανία)

    Γ΄Όμιλος (Κράνι – Σλοβενία)

    Όρβοσι (Ουγγαρία), Ερυθρός Αστέρας Βελιγραδίου (Σερβία), Νουαζί (Γαλλία), Κράνι (Σλοβενία)

    Δ’ Όμιλος (Eξ Εν Προβένς – Γαλλία)

    ΝΟ Βουλιαγμένης, Πεΐ Ντε (Γαλλία), Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία), Καρούζ (Ελβετία)

    Ε’ Όμιλος (Σαβόνα – Ιταλία)

    Ραντνίσκι Κραγκούγεβατς (Σερβία), Πότσνταμ (Γερμανία), Σαβόνα (Ιταλία), Μεντιτεράνι (Ισπανία)

    ΣΤ’ Όμιλος (Ζάγκρεμπ – Κροατία)

    Μλάντοστ Ζάγκρεμπ (Κροατία), Πρίμορατς Κότορ (Μαυροβούνιο), Έγκερ (Ουγγαρία), Τριέστε (Ιταλία)

    Ζ’ Όμιλος (Σόλνοκ – Ουγγαρία)

    Σόλνοκ (Ουγγαρία), Τεράσα (Ισπανία), Απόλλων Σμύρνης, Στρασμπούρ

    Η’ Όμιλος (Βελιγράδι – Σερβία)

    Σίντεζ Καζάν (Ρωσία), Οραντέα (Ρουμανία), Νόβι Μπέογκραντ (Σερβία)




    • Disqus Comments
    • Facebook Comments

    1 ΣΧΟΛΙΑ:

    Item Reviewed: Το πρόγραμμα του Πανιωνίου στο Euro Cup Rating: 5 Reviewed By: panionianea.gr
    Scroll to Top