Ακόμα μία ήττα στο Χάντμπολ

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Πανιώνιος από τον Αθηναϊκό με 28-21 στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής της Α'2 Χάντμπολ Ανδρών. Ο Ιστορι...

Ο Ιστορικός έμεινε χωρίς νίκη για 8ο συνεχόμενο παιχνίδι με αποτέλεσμα να παραμένει στην 8η θέση με 7 βαθμούς.

Στο αγωνιστικό σκέλος ο Ιστορικός ήταν ανταγωνιστικός στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, καθώς μετά ο Αθηναϊκός πήρε μία διαφορά ασφαλείας με το ημίχρονο να κλείνει 11-7 υπέρ της ομάδας του Βύρωνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αθηναϊκός διατήρησε και αύξησε την υπέρ του διαφορά φτάνοντας σχετικώς εύκολα στη νίκη με 28-21.

Η Ταυτότητα του αγώνα

15η αγωνιστική Α'2 Χάντμπολ Ανδρών

Πανιώνιος-Αθηναϊκός 21-28

Διαιτητές: Λεφάκης, Γιακαλής

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 4-5, 6-7, 6-10, 7-11 (ημχ), 11-14, 13-16, 15-20, 16-22, 19-25, 21-28

Πανιώνιος: Γκόρο 1, Κωστόπουλος 2, Τσικριτζής 3, Κοντακός 1, Κόντος, Μιχελάκος, Ατσίδης 2, Ζαφειράκος 1, Κυριακίδης, Δαφέρμος, Σκυφτός 1, Κουταβας, Ιωαννίδης, Γιατρακός 3, Παπαδόπουλος 7, Κοκόλης
Αθηναϊκός Βύρωνα: Σαμαράς 8, Κραουνάκης, Ζύλι, Λιώρης 3, Μαργάρης 1, Μαγκαφουράκης, Ματθιάδης 6, Κατρής 2, Μαναράς 1, Οικονομίδης, Νικολάου, Φάμπατς 1, Μαρούλας, Ορφανόπουλος, Τσικριτέας 4, Τσεύλικος 2

Επιμέλεια: Θεοχάρης Μαρινέλης