Σημαντικός βαθμός στη Κρήτη με ανατροπή

Ένας χορταστικός αγώνας έλαβε χώρα σήμερα (29/2) στη Κρήτη όπου ΟΦΗ και Πανιώνιος αναδείχθηκαν ισόπαλη 3-3 στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς γ...

Ένας χορταστικός αγώνας έλαβε χώρα σήμερα (29/2) στη Κρήτη όπου ΟΦΗ και Πανιώνιος αναδείχθηκαν ισόπαλη 3-3 στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Κ15 στη Super League 1.

Η Ομάδα της Κρήτης μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση και προηγήθηκε 2-0 με την συμπλήρωση 11 λεπτών χάρη σε τέρματα που πέτυχαν οι Ζαχαριουδάκης και Φανουράκης.

Μάλιστα αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος μπήκε αποφασισμένος ν' αλλάξει τα πράγματα και το πέτυχε μέσα σε πέντε λεπτά.

Ο Ναλιτζής μείωσε στο 45' σε 2-1, ενώ στο 50' ισοφάρισε σε 2-2 για τον Πανιώνιο.

Στο 60' ο ΟΦΗ πήρε το προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φαϊτάκη, ενώ ο Ιστορικός δέκα λεπτά μετά (70') έφτασε στην ισοφάριση με τέρμα που πέτυχε ο Μεταξάς.

Ο Πανιώνιος μετά την ισοπαλία που πήρε στη Κρήτη ισόβαθμη στη 4η θέση του πρωταθλήματος μαζί με τον Αστέρα Τρίπολης στους 22 βαθμούς.