Πόλο Γυναικών: Λύγισε στο τελευταίο οκτάλεπτο

Το πάλεψαν αλλά λύγισαν στην τελευταία περίοδο. Τα κορίτσια Πόλο του Πανιωνίου ηττήθηκαν εκτός έδρας με 11-8 από τη ΝΕ Πατρών. Οι κυ...

Το πάλεψαν αλλά λύγισαν στην τελευταία περίοδο.

Τα κορίτσια Πόλο του Πανιωνίου ηττήθηκαν εκτός έδρας με 11-8 από τη ΝΕ Πατρών.

Οι κυανέρυθρες είχαν το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο, όμως στη συνέχεια οι γηπεδούχες ισοφάρισαν και το ματς ήταν στα ίσια μέχρι και το τρίτο πεντάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο ο Πανιώνιος έχασε την συγκέντρωση του, δέχτηκε τρία τέρματα, δεν κατάφερε να σκοράρει και κάπως έτσι ήρθε η ήττα.

Η ΝΕ Πατρών θα ξεκινήσει τη Γ' φάση στον όμιλο των πλέι άουτ με 1 βαθμό, ενώ ο Πανιώνιος χωρίς βαθμό.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 11-8

Τα οκτάλεπτα: 1-2 , 5-4 , 2-2 , 3-0

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 3, Ντάσιου, Λούδη Ε., Γεωργίου, Τιτζερίνα 2, Μπαλάτσα, Μιχαηλίδου Κ. 1, Μοίραλη, Μπιτσάκου 2, Μανιάτη, Λυκοθανάση 3, Μιχαηλίδου Δ., Κιούρκα, Κουρέτα

Πανιώνιος (Σταμάτης Χέλμης): Τζούρκα, Σαφέτη 1, Δουρέκα Α. 1, Καλογεροπούλου, Αποστολίδου 1, Τούρου, Κούβδου Ν. 2, Παπαφιλίππου, Μαλλιαρού, Λιαπάκη, Χέλμη 3, Μήτσου, Ζερβού

Διαιτητές: Μπουδραμής, Δασκαλόπουλος

Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης