Έ(Χ)ασε την ευκαιρία ο Πανιώνιος

Ισοπαλία 9-9 παραχώρησε ο Πανιώνιος στον Εθνικό Πειραιά για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α'1 Ανδρών στο Πόλο. Οι "Κυ...

Οι "Κυανέρυθροι" υποδέχθηκαν τους Πειραιώτες την Τετάρτη (19/2) το βράδυ, ωστόσο δεν κατάφεραν να επικρατήσουν και έχασαν μία σημαντική ευκαιρία να προσεγγίσουν τις πρώτες έξι θέσεις που οδηγούν στα Play-Of κατάταξης του πρωταθλήματος.

Ο Πανιώνιος μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τον Εθνικό Πειραιά (9-9) συνεχίζει να βρίσκεται στην 7η θέση με 17 βαθμούς, 4 μακριά από την ΑΝΟ Γλυφάδα και τον ΑΟ Παλαιό Φάληρο, οι οποίοι ισοβαθμούν στη 5η θέση με 21 πόντους.

Στο αγωνιστικό σκέλος ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκε με 3-2 στο φινάλε της πρώτης περιόδου.

Το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τον Ιστορικό να προηγείται όχι με μεγάλη διαφορά (6-5), αλλά να έχει τον έλεγχο του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο φιλοξενούμενος Εθνικός Πειραιά κατάφερε να προηγηθεί με 8-7 και 9-8 αντίστοιχα, ωστόσο ο Ιστορικός κατάφερε ν' αντιδράσει και να γλιτώσει τα χειρότερα.

Τρία λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης ο Αλεξίου κατάφερε να ισοφαρίσει σε 9-9 χαρίζοντας ένα βαθμό στην ομάδα του Πανιωνίου.