Σημαντική νίκη για τα κορίτσια στο Χάντμπολ

Μία σπουδαία και σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Γυναικεία ομάδα Χάντμπολ του Πανιωνίου, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Ουραγού Ωρί...

Μία σπουδαία και σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Γυναικεία ομάδα Χάντμπολ του Πανιωνίου, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Ουραγού Ωρίωνα Χανίων με 22-13 σ' εξ' αναβολής αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α'2 Γυναικών.

Ο Πανιώνιος με τους δύο βαθμούς της νίκης έφτασε στους 8 πόντους και πήρε σημαντική ανάσα στη βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό σκέλος ο Πανιώνιος από την αρχή είχε το προβάδισμα στην αναμέτρηση και με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου προηγούνταν με τρία τέρματα διαφορά (11-8).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος ανέβαζε ακόμα περισσότερο το προβάδισμα του με αποτέλεσμα να πάρει μία άνετη νίκη με 22-13 απέναντι στον Ωρίωνα Χανίων.

Ο Ιστορικός δεν θα φύγει από την όμορφη πόλη των Χανίων, καθώς την Κυριακή (2/2 18:00) το απόγευμα θ' αντιμετωπίσει την ΕΑΧ Χανίων για τα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής.

Η Ταυτότητα του αγώνα

Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α'2 Γυναικών στο Χάντμπολ

Ωρίωνας Χανίων-Πανιώνιος 13-22

Τα πεντάλεπτα:
1-1, 2-3, 2-5, 5-6, 8-9, 8-11 (ημίχρονο), 8-13, 8-15, 9-17, 11-19, 13-20, 13-22 (τελικό σκορ).

Διαιτητές: Πρέβενα, Βελάνη

Οι συνθέσεις του αγώνα
Ωρίωνας Χανίων: Φράρου, Καραγκιοζάκου, Χλωράκη, Μυλωνάκη, Θεοδοσίου 1, Καμηλάκη Α., Χαιρέτη, Κοσμαδάκη, Μαλιαρού 3, Θεοδορίδου 4, Μεμπαυλάκη 1, Ζαχαράκη, Καμηλάκη Δ. 4
Πανιώνιος ΓΣΣ (Κυριακίδου): Νιάρχου, Βαφειάδου 1, Καπλανίδου 2, Τενκέριαν 2, Ρώτα, Σαντοριναίου, Khurshudyan 3, Ζαφειράκη, Σιδηροπούλου 6, Κάπασσα 1, Καραγιάννη 7, Σιμητέλου

Επιμέλεια: Θεοχάρης Μαρινέλης