Κ17: Έπαθε μπλακ άουτ και ηττήθηκε, ασταμάτητος ο Χαϊκάλης

Άκρως ανταγωνιστικός ήταν ο Πανιώνιοςστο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ U17. Οι κυανέρυθροι παρά...

Οι κυανέρυθροι παρά την τελική ηττα με 4-2, παρουσίασαν καλη εικόνα, έχοντας για μια ακόμη φορα σε εξαιρετική μερα τον Χαϊκάλη.

Ο νεαρός επιθετικός του Ιστορικού σημείωσε δύο τέρματα, φτάνοντας συνολικά στα 14 γκολ στην σεζόν και δείχνει πραγματικά ασταμάτητος!

Ο Πανιώνιος μπήκε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια (2-1), όμως στην επανάληψη δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα.

Από το 60λεπτο εως το φινάλε οι κυανέρυθροι έχασαν την καλη τους λειτουργία, επαθαν ένα... μπλακ άουτ, δέχτηκαν τρία γκολ και γκρέμισαν οτι είχαν χτίσει έως εκείνη την στιγμή. Τελικό σκορ ηττα με 4-2.

Συνθέσεις των δυο ομάδων:

Παναθηναϊκός: Νικολάου, Αρσενίου (46′ Μπιλάλ), Παυλάκης, Προδρομίτης (λ.τ 2′ Ζούγρας), Γωγουβίτης (60′ Πουλιανός), Πορφυρόπουλος, Κρυπαράκος (80′ Φρόκου), Κωστόπουλος, Τζαβίδας, Δημοσθενιάδης (60′ Βολάκης), Στόϊος

Πανιώνιος: Αυγερινός, Κοντομάνος, Πέτρου, Χριστοφιλόπουλος, Ζούλιας, Πρόϊ, Αργυρίου, Αντωνέας, Χαϊκάλης, Τσιούρης, Κακολύρης

Έπαιξαν και οι : Ζαμάνης, Ταρσαναλής, Λαζαρου, Πετράκης και Γαρμπής