Άλωσε την Κρήτη η Κ17 του Πανιωνίου!

Μικροί Πάνθηρες! Η Κ17 του Πανιωνίου σε ένα φοβερό παιχνίδι επικράτησε εκτός έδρας με 4-3 του ΟΦΗ. Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με...

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Μπερικάκη, μετά από ασίστ του Θεοδοσουλάκη.

Στο 24’ ο Τσιούρης ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 36’ ο Ζαμάνης νίκησε τον Χωραϊτη, δίνοντας το προβάδισμα με σκορ 1-2 στους φιλοξενούμενους.

Στο 45’ ο Χνάρης έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για την ομάδα των Κρητικών, καθώς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Η ισοφάριση ήρθε στο 46’ με τον Σωμαράκη, έπειτα από ασίστ του Σμπώκου, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Θεοδοσουλάκης βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Αυγερινού για το 3-2, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στον ΟΦΗ.

Στο 60ο λεπτό ο Χαϊκάλης έκανε το 3-3 για την ομάδα του Πανιωνίου, ενώ στο 87’ ο ίδιος σκόραρε και πάλι, διαμορφώνοντας το τελικό 3-4.

Συνθέσεις των ομάδων

ΟΦΗ: Χωραϊτης, Αμανάκης (75’ Κορνηλάκης), Χνάρης (70’ Αποστολάκης), Γωνιωτάκης (75’ Βιτώρος), Σμπώκος, Βασιλάκης, Θεοδοσουλάκης (60’ Γεωργαλής), Λέλεκας (75’ Μπέης), Σωμαράκης, Καφούσης, Μπερικάκης

Πανιώνιος: Αυγερινός, Ψύχας, Πέτρου, Χριστοφιλόπουλος