Λύγισαν στην παράταση τα κορίτσια

Την εντός έδρας ήττα με 67-64 στη παράταση γνώρισε η Γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανιωνίου από την Αγία Παρασκευή για τα πλαίσια της 13ης...

Την εντός έδρας ήττα με 67-64 στη παράταση γνώρισε η Γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανιωνίου από την Αγία Παρασκευή για τα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α'2 Γυναικών.

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε πολύ καλά στο παιχνίδι και στη πρώτη περίοδο προηγήθηκε με 19-10, ενώ στο ημίχρονο πήγε προηγούμενος με διαφορά έξι πόντων 32-26.

Η συγκεκριμένη διαφορά των 6 πόντων παρέμεινε και στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 48-42.

Ωστόσο, η συγκεκριμένη διαφορά χάθηκε στη τελευταία περίοδο όπου οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, καθώς ο κανονικός αγώνας έληξε ισόπαλος 58-58.

Στη παράταση ο Πανιώνιος δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την εντός έδρας πικρή ήττα με 67-64.

Μετά από αυτή την ήττα ο Πανιώνιος ισοβαθμεί με τον Αθηναϊκό στη 4η θέση του πρωταθλήματος με 20 βαθμούς

Η ταυτότητα του αγώνα

Πανιώνιος-Αγία Παρασκευή 64-67 (παράταση)

Δεκάλεπτα:
19-10, 32-26, 48-42, 58-58 (κανονικός αγώνας), 64-67 (παράταση)

Πανιώνιος (Χατζηδάκης):
Κριτσηδήμα, Στεργιοπούλου 7(1), Κάραλη 20(2), Γεροστεργίου 13(1), Ταντουρόφσκα 18(2), Σιγάλα  6, Ολύμπιου, Μπαλωμένου, Καναβάρου.

Αγία Παρασκευή (Τασσιόπουλος): Κασδαγλή, Στούπα 19(2), Σιγιώργη, Κοντογιάννη 6, Γρίσπου 19(1), Ευαγγελάτου 5(1), Παπαντώνη, Μπεζαϊτη, Πετυχάκη, Κριμιτζά 10, Κόρμπου 8.

1ος Ομιλος - Αποτελέσματα
Αετός Καλλιθέας - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 33-75Πανιώνιος - Αγία Παρασκευή 64-67 (παρ.)ΑΟ Αργους Δαναοί - Ηλιούπολη 47-66Αθηναϊκός - Φοίνικας Πειραιά 64-50Αιγέας Χίου - Πρωτέας Βούλας 41-78