Λύγισε στα τελευταία λεπτά η Κ19 - Ήττα για Κ17 - Εντυπωσιακή η Κ15

Λύγισε στα τελευταία λεπτά η Κ19 του Πανιωνίου, που ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-0 από την Λάρισα, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της...

Λύγισε στα τελευταία λεπτά η Κ19 του Πανιωνίου, που ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-0 από την Λάρισα, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League U19.

Ο Πινακάς, στο 83′ έβαλε μπροστά τους "Θεσσαλούς" στο ματς, ενώ τρία λεπτά αργότερα στο 86′ ο Δάκτυλας έδωσε το τελειωτικό χτύπημα στους κυανέρυθρους για το τελικό 2-1, έπειτα από ασίστ του Πινακά.

Nα σημειωθεί, πάντως, πως ο Πανιώνιος αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, λόγω αποβολής του Κουτσάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα και σίγουρα αυτό έπαιξε σημαντικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη η Λάρισα σκαρφάλωσε στην 8η θέση, με 17 βαθμούς και προσπέρασε των Πανιώνιο που έχει 16.

Δεν μπόρεσε η Κ17

Εντός έδρας ήττα για την Κ17 του Πανιωνίου με 2-1 από τον Πανθηναϊκό, για την 17η αγωνιστική της Super League U17.

Ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε πρώτος με πέναλτι του Χαϊκάλη, στο 6ο λεπτό της συνάντησης.

Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε το παιχνίδι με πέναλτι του Τζαβίδα και λίγο πριν το ημίχρονο ο Πουλιανός έκανε την ανατροπή για την ομάδα του.

Ο Παναθηναϊκός με την νίκη αυτή, έφτασε τους 23 βαθμούς στην 3η θέση, ενώ ο Πανιώνιος έμεινε στους 9 βαθμούς.

6αρα η Κ15

Η Κ15 του Πανιωνίου ήταν εντυπωσιακή κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης.

Οι κυανέρυθροι επικράτησαν εκτός έδρας με το ευρύ 6-0, σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματης U-15 της Σούπερ Λιγκ.