Το πάλεψε, αλλά έχασε

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε η Ανδρική ομάδα Πόλο του Πανιωνίου με 12-9 από το ΝΟ Βουλιαγμένης για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ...

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε η Ανδρική ομάδα Πόλο του Πανιωνίου με 12-9 από το ΝΟ Βουλιαγμένης για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’1 Ανδρών.

Ο Πανιώνιος ήταν πολύ ανταγωνιστικός το «πάλεψε» για τη νίκη, ωστόσο δεν τα κατάφερε.

Ο Ιστορικός μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκε με 3-0 και 4-1 στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, ωστόσο η Βουλιαγμένη ισορρόπησε και κατάφερε να πάει στο πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με σκορ 6-5.

Στη τρίτη περίοδο ο Πανιώνιος με την βουλιαγμένη συμβάδιζαν στο σκορ και το τρίτο οχτάλεπτο έληξε με την Βουλιαγμένη να προηγείται 8-7.

Τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο οχτάλεπτο, όταν η Βουλιαγμένη προηγήθηκε 11-8 και σιγούρεψε το… τρίποντο που πήρε στην δύσκολη έδρα της Νέας Σμύρνης.

Μεγάλη πρωταγωνιστές για τον Ιστορικό ήταν οι Γιαννόπουλος και Βέκκος που σκόραραν 4 και 3 γκολ αντίστοιχα.