Κ17: Εκτός έδρας ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό

Σημαντική εκτός έδρας ισοπαλία για τους Έφηβους του Πανιωνίου, απέναντι στον Παναθηναϊκό, με σκορ 2-2 για το Νότιο όμιλο της Super Leagu...

Σημαντική εκτός έδρας ισοπαλία για τους Έφηβους του Πανιωνίου, απέναντι στον Παναθηναϊκό, με σκορ 2-2 για το Νότιο όμιλο της Super League K17.

Οι κυανέρυθροι είχαν πολύ καλή εικόνα και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Χαϊκάλη, μετά από σέντρα του Μανωλά.

Ο Παναθηναϊκός έφερε το παιχνίδι στα ίσια, στο 10ο λεπτό με εύστοχο πλασέ του Βολακη.

Στο 31ο λεπτό ο Πανιώνιος πήρε και πάλι το προβάδισμα, από στημένη φάση. Ο Ζαμάνης εκτέλεσε το φάουλ και βρήκε τον Ζούλια, όπου εξ’ επαφής πέτυχε το γκολ.

Τελικά το 2-2 σημειώθηκε στο 67ο λεπτό με πέναλτι. Ο Τζαβιδας ευστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι για το 2-2.

Συνθέσεις των δυο ομάδων:
Παναθηναϊκός: Δρανδάκης, Καρνεσης, Παυλάκης, Μπάκος, Προδρομίτης, Μαρκοδημήτρης, Βολάκης, Δημοσθενιάδης, Τζαβίδας, Κρυπαράκος, Πουλιανός

Έπαιξαν και οι Κωστόπουλος, Ζαφείρης και Στόιος

Πανιώνιος: Αυγερινός, Ταρσανάλής, Μανωλάς, Χριστοφιλόπουλος, Ζούλιας, Αντωνέας, Ζαμάνης, Αργυρίου, Χαϊκάλης, Τσιούρης, Γαρμπής

Έπαιξαν και οι : Κακολύρης, Αρβανίτης, Πετράκης, Πρόι και Ψύχας