Κ17: Άξιζε τη νίκη κόντρα στην ΑΕΚ

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε κόντρα στην ΑΕΚ η Κ17 του Πανιωνίου, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Αργυρόπουλος, για την 24η αγωνιστική...

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε κόντρα στην ΑΕΚ η Κ17 του Πανιωνίου, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Αργυρόπουλος, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ Κ17.

Συνολικά οι κυανέρυθροι ήταν ανώτεροι από τον αντίπαλο τους, είχαν περισσότερη ενέργεια και ήταν η ομάδα που θα μπορούσε να έχει φτάσει στην νίκη.

Στο 70' ο Ιστορικός άνοιξε το σκορ με τον Μιραφιόρι, ο οποίος σούταρε από απόσταση σχεδόν 30 μέτρων, στέλνοντας την μπάλα στο "παραθυράκι" της εστίας της ΑΕΚ.

Οι φιλοξενούμενοι, όμως, λίγα λεπτά αργότερα κατάφεραν να αντιδράσουν, εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη που έγιναν στην άμυνα των κυανέρυθρων και έφεραν το ματς στα ίσια.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Πανιώνιος είχε την μεγάλη ευκαιρία με χαμένο τετ α τετ που είχε για να πάρει το "τρίποντο".

Το 0-0 έτσι έμεινε έως το φινάλε, σε ένα δυνατό παιχνίδι, το οποίο έφερε και τραυματισμούς παικτών και των δύο ομάδων.