Κατάρρευση μετά το 1-0...

Ο Πανιώνιος για ένα ημίχρονο ήταν πολύ καλός στο "Γ. Καραϊσκάκης", είχε ευκαιρίες για το γκολ, όμως στην "επανάληψη"...

Ο Πανιώνιος για ένα ημίχρονο ήταν πολύ καλός στο "Γ. Καραϊσκάκης", είχε ευκαιρίες για το γκολ, όμως στην "επανάληψη" μετά το γκολ του Ολυμπιακου κατέρρευσε. Ήττα με τελικό σκορ 4-0.

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου έδειξε δύο πρόσωπα στο γήπεδο του Φαλήρου.

Στα πρώτα 45 λεπτά είχε εξαιρετική εικόνα, έβγαλε φάσεις, ενώ είχε και μια τεράστια ευκαιρία με τον Καμαρά για να ανοίξει το σκορ, όμως ο επιθετικός του Πανιωνίου δεν μπόρεσε να σκοράρει στο μοναδικό τετ α τετ με τον Σα.

Μέχρι το 68' ο Πανιώνιος στεκόταν καλά,  όταν σκόραρε ο Χασαν για τους γηπεδούχους.

Από εκεί και πέρα ήρθε η απογοήτευση,η κούραση και η... κατάρρευση.

Αποτέλεσμα; Άλλα τρία τέρματα. 75′ Γκερέρο, 79′ Χριστοδουλόπουλος (πεν.) Και Βούκοβιτς (86′) έγραψαν το τελικό 4-0.

Πλέον ο Πανιώνιος πρέπει να κοιτάξει μπροστά. Αρχικά στον πρώτο προημιτελικό Κυπέλλου της Τετάρτης με τον ΠΑΟΚ στη Νέα Σμύρνη και εν συνεχεία το εντός έδρας ματς πρωταθλήματος με τον Απόλλωνα.

Κίτρινες Κάρτες: 57′ Νάτχο, 65′ Βούκοβιτς, 69′ Χριστοδουλόπουλος – 36′ Κόρμπος, 57′ Καμαρά, 71′ Παπαγεωργίου, 78′ Τσιλούλης.
Κόκκινες κάρτες: –

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ελαμπντελαουί (14′ Τοροσίδης), Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης, Καμαρά, Νάτχο, Ποντέσε, Χριστοδουλόπουλος (80′ Ντίας), Γκερέρο, Χασάν (83′ Σολδάνο).

Πανιώνιος (Ακης Μάντζιος): Κότνικ, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Οικονομίδης (80′ Σπιριντόνοβιτς), Κότσιτς, Κόρμπος (55′ Μανθάτης), Μακρύλλος, Σίντι Αλί, Τσιλούλης, Καμαρά (75′ Μίκο),