Ήττα (και) στην Κύμη!

Μακριά από τη νίκη για μια ακόμη αγωνιστική έμεινε ο Πανιώνιος, που το Σάββατο (19/1) ηττήθηκε εκτός έδρας από την Κύμη με 92-82. Οι ...

Οι κυανέρυθροι αν και στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν ανώτεροι, στη συνέχεια και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν πολλά λάθη τα οποία και πλήρωσαν με την ήττα.

Αυτή ήταν η 11η αγωνιστική για τον Ιστορικό, ο οποίος έμεινε στις τρεις νίκες. Πλέον, όμως και η Κύμη έχει τον ίδιο απολογισμό και μάλιστα μετράει δύο νίκες φέτος κόντρα στον Πανιώνιο.

Για τους κυανέρυθρους ξεχώρισε για μια ακόμη φορά ο Μπέρι στο σκοράρισμα, όπου πέτυχε 26 πόντους, ενώ ακολούθησε από κοντά ο Παπαντωνίου με 20.

Πλέον ο ερχόμενος εντός έδρας αγώνας κόντρα στην Κύμη (26/1) αποκτά χαρακτήρα... τελικού για τον Ιστορικό.

Δεκάλεπτα: 23-27, 48-40, 64-57, 92-82