Δεν τα κατάφεραν οι Νέοι

Την ήττα από την ΑΕΚ με 2-0 γνώρισε η Κ19 του Πανιωνίου στο γήπεδο της Γλυφάδας, για το πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λιγκ. Στα πρώτα 45 λ...

Στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα το σκορ ήταν 0-0, όμως στην "επανάληψη" οι φιλοξενουμενοι καταφεραν να σημειώσουν δύο τέρματα και να πάρουν το "τρίποντο"

Στο 50' ο Χριστόπουλος εκανε το 1-0 και στο 74΄ ο Σταμούλης έγραψε το τελικό 2-0.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Νίκας, Τριάντης,Νομικός, Αγγελής, Σεμερτζάκης (64′ Ζώτος) Μπρέγκο, Γρίβας, Ρέτσος, Ντούλος (72′ Οικονόμου) Σουσώνης (79′ Δουγένης) Τσερεγκώφ.

ΑΕΚ: Τάφας, Σταμούλης, Τσιβελεκίδης, Μπογκντάνι, Μπούσης, Τάμπας, Σαρδέλης (85′ Πετούσης) Τσέλιος, Μαχαίρας (90′ Τζουανάκης) Χριστόπουλος, Πατρινός (75′ Αρβανίτης).