Πολύ καλός ο Πανιώνιος, ηττήθηκε στο τελευταίο σουτ!

Ένας εξαιρετικός Πανιώνιος "λύγισε" στο τελευταίο δευτερόλεπτο στο εκτός έδρας ματς με το Περιστέρι, όπου ηττήθηκε με 74-71, γι...

Ένας εξαιρετικός Πανιώνιος "λύγισε" στο τελευταίο δευτερόλεπτο στο εκτός έδρας ματς με το Περιστέρι, όπου ηττήθηκε με 74-71, για την 9η αγωνιστική της Α1 Μπάσκετ.

Κάθε εβδομάδα ο Ιστορικός δείχνει περισσότερα σημάδια βελτίωσης. Έτσι έγινε και το Σάββατο (15/12), όπου η ομάδα του Οικονόμου έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ κόντρα στο πιο ισχυρό Περιστέρι (είχε 7 νίκες, 1 ήττα), ήταν πλήρως ανταγωνιστική και στο τέλος του αγώνα έχασε τη νίκη.

Οι κυανέρυθροι περίπου 1 λεπτό πριν το τέλος είχαν το προβάδισμα στο σκορ, κάπου εκεί όμως το έχασαν και τελικά στο τελευταίο άστοχο τρίποντο του Σίνγκλερ χάθηκε η ευκαιρία να πάει το ματς στην παράταση.

Όπως και να έχει, ο Ιστορικός έδειξε εξαιρετική εικόνα και τέτοιες εμφανίσεις δείχνουν πως στο άμεσο μέλλον ο Πανιώνιος θα πάρει και μεγάλες νίκες και φυσικά θα καταφέρει να πετύχει τον στόχο της παραμονής.

Πρώτος σκόρερ για τον Πανιώνιο ήταν ο Μπέρι με 27 πόντους και ακολούθησε από κοντά ο Σίνγκλερ με 16.