Άνετη νίκη για την Κ19 του Ιστορικού!

Αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο η Κ19 του Ιστορικού κέρδισε με 2-0 στην Γλυφάδα την αντίστοιχη του Λεβαδειακου, ενώ ...

Αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο η Κ19 του Ιστορικού κέρδισε με 2-0 στην Γλυφάδα την αντίστοιχη του Λεβαδειακου, ενώ έχασε αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει περισσότερο το  σκορ.

Η ομάδα του Κοροπούλη δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο της και μόλις στο 1ο λεπτό άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ του Νομικού. Το 2-0 έγραψε ο Γρίβας στο 46ο λεπτό.

Μάλιστα, αξίζει να σημειωθεί πως ο Πανιώνιος είχε και τρία δοκάρια! Στο 25′ σε κεφαλιά του Τσερεγκόφ, στο 57′ σε κεφαλιά του Αγγελή και στο 64ο σε προσπάθεια του Τσερεγκόφ.

Τέλος στο 90 αποβλήθηκε  ο Τσερεγκόφ με δεύτερη κίτρινη κάρτα

Πανιώνιος: Πασαλιμανιώτης, Τριάντης (70′ Οικονόμου), Νομικός, Αγγέλης, Μίκο (62′ Μπουσάι), Φίλων, Ρέτσος, Γρίβας, Σουσώνης, Τσερεγκόφ, Αναστόπουλος (46′ Δαυίδης).

Λεβαδειακός: Πρωτόπαππας, Σαλιάι, Κυριαζής, Νικολάου, Αργυρίου, Τσάπρας, Δήμου, Μακρής, Ντενικόλι, Κολινιάτης, Κολιμάτσης.