Ο Πανιώνιος είναι εδώ!

Ο Πανιώνιος είναι εδώ! Η ομάδα του Ζιάγκου έδειξε πολύ καλό πρόσωπο στο ΟΑΚΑ κόντρα στην πολύ πιο ισχυρή ΑΕΚ, γνωρίζοντας την ηττα στ...

Ο Πανιώνιος είναι εδώ! Η ομάδα του Ζιάγκου έδειξε πολύ καλό πρόσωπο στο ΟΑΚΑ κόντρα στην πολύ πιο ισχυρή ΑΕΚ, γνωρίζοντας την ηττα στις λεπτομέρειες με 83-73.

Οι κυανέρυθροι στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλο τους , έβγαλαν αυτοματισμούς στην επίθεση και στην μεγαλύτερη διάρκεια ήταν μπροστά στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι, έχοντας σαφώς πολύ μεγαλύτερο μπάτζετ και περισσότερες λύσεις, στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαν απαντήσεις και κατάφεραν να είναι πιο ψύχραιμοι στο φινάλε.

Ο Πανιώνιος πάντως έδειξε πως πλέον έχει ανέβει επίπεδο, έχει δημιουργήσει ΟΜΑΔΑ και μέσα στο παρκέ δείχνει έτοιμος να φτάσει στις νίκες στα επόμενα κρίσιμα παιχνίδια.

Δεκάλεπτα: 21-27, 46-50, 65-62, 83-73