«Τριάρα» με ανατροπή η Κ20!

Νίκη με ανατροπή για την Κ20 του Ιστορικού. Σε ένα παιχνίδι όπου τα πάντα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Κοροπούλη έδειξε ψ...

Νίκη με ανατροπή για την Κ20 του Ιστορικού.

Σε ένα παιχνίδι όπου τα πάντα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Κοροπούλη έδειξε ψυχή στον αγωνιστικό χώρο και παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να κάνει την ανατροπή, επικρατώντας με 3-1 του Ατρόμητου.

Στο 63' οι κυανέρυθροι στάθηκαν άτυχοι, καθώς με αυτογκόλ βρέθηκαν πίσω στο σκορ.

Οι παίκτες του Πανιωνίου πείσμωσαν στη συνέχεια, ανέβασαν ρυθμούς και στο 73' έφεραν το παιχνίδι στα ίσια, με σκόρερ τον Γλυνό.

Ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα κατάφερε εκ νέου να βρει δίχτυα και να δώσει το προβάδισμα στον Ιστορικό, κάνοντας το 2-1.

Την ολική ανατροπή πέτυχε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αποστόλου, γράφοντας το τελικό 3-1 για τον Ιστορικό!

Πανιώνιος: Αστράς, Σταυρόπουλος, Δαβρής, Μπέτσας, Τσιώλης, Γκίνης, Γλυνός, Οικονομίδης, Αντωνακόπουλος, Μερκούρης, Παπανικολάου.

Έπαιξαν και οι: Αρσενίδης, Αποστόλου, Βλάχος