Γεσίλ: «Απίστευτος ο κόσμος μας»

Η νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό, έχει «οπλίσει» με αυτοπεποίθηση τους παίκτες του Πανιωνίου σύμφωνα με τον Σαμέντ Γεσίλ, που μίλησε για τ...

Η νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό, έχει «οπλίσει» με αυτοπεποίθηση τους παίκτες του Πανιωνίου σύμφωνα με τον Σαμέντ Γεσίλ, που μίλησε για το 1-1 απέναντι στην ΑΕΚ.

Αναλυτικά όσα είπε ο επιθετικός του Πανιωνίου στην κάμερα της nova:

«Κάναμε πολλά λάθη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο προπονητής μας είπε στο ημίχρονο πως πρέπει να το πιστέψουμε, πως μας εμπιστεύεται και μπορεί η κατάσταση να αλλάξει, έτσι το δεύτερο ήταν πολύ καλύτερο.

Δεν νομίζω πως ήμασταν αγχωμένοι, ειδικά μετά τη νίκη με τον Ολυμπιακό. Έχουμε αποκτήσει αυτοπεποίθηση και μπορούμε να «γυρίζουμε» τα ματς μετά από κακές στιγμές.

Είχαμε ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, αλλά νομίζω κανείς δεν είναι δυστυχισμένος από το 1-1, θα μπορούσαμε και τη νίκη αλλά θεωρώ η ισοπαλία είναι καλή.

Κόντρα στον Ολυμπιακό έπαιξα 60 λεπτά μετά από καιρό, αλλά αισθάνομαι καλά, σε καλή κατάσταση και θέλω να ευχαριστήσω τον προπονητή για την ευκαιρία που μου δίνει να αγωνίζομαι.

Ο κόσμος είναι απίστευτος είτε παίζουμε εντός είτε εκτός, είναι πάντα αλλιώς όταν παίζουμε μαζί τους».