«Μαγική» εικόνα η ήττα για την Κ20!

H Κ20 του Ιστορικού ήταν πολύ καλύτερη από τον Αστέρα, όμως δεν κατάφερε να "βγάλει" το γκολ που δέχτηκε στα πρώτα λεπτά της α...

H Κ20 του Ιστορικού ήταν πολύ καλύτερη από τον Αστέρα, όμως δεν κατάφερε να "βγάλει" το γκολ που δέχτηκε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και έτσι ηττήθηκε (1-0).

Άτυχη στάθηκε η ομάδα του Κοροπούλη το πρωί του Σαββάτου στην Τρίπολη, σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 3'.

Στη συνέχεια οι κυανέρυθροι επικράτησαν ολοκληρωτικά δημιουργώντας και χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες.

Στις πιο χαρακτηριστικές από αυτές, ο Αντωνακόπουλος αστόχησε δύο φορές εξ'επαφής, μετά από έξοχες ενέργειες του Οικονομίδη στο 20' και στο 34' .

Στο 25' ο αντίπαλος τερματοφύλακας έκανε την απόκρουση του αγώνα σε σουτ του Γλυνού από τα πέντε μέτρα!

Χαρακτηριστικό είναι ότι ο Αστέρας δεν έκανε ούτε μία φάση στο δεύτερο ημίχρονο. Ο επιθετικός μονόλογος του Πανιωνίου συνεχίστηκε, όμως το βαρύ γήπεδο ήταν σύμμαχος των γηπεδούχων, οι οποίοιμε μαζική άμυνα κράτησαν το σκορ.

Η σύνθεση του Πανιωνίου: Αστράς, Βλάχος, Μπέτσας (70' Ματσάδες), Δαβρης, Σταυρόπουλος, Αρσενίδης (84' Σαλτάρης), Γλυνός, Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης, Αναστόπουλος (59' Δημητρόπουλος).