«Λύγισε» στο τελευταίο δεκάλεπτο!

Μετά από μία πολύ μεγάλη προσπάθεια η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανιωνίου "λύγισε" στο τελευταίο δεκάλεπτο από τον Ολυμπιακό....

Μετά από μία πολύ μεγάλη προσπάθεια η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανιωνίου "λύγισε" στο τελευταίο δεκάλεπτο από τον Ολυμπιακό. Τελικό σκορ 59-73.

Για τρεις περιόδους οι κυανέρυθρες κοίταξαν στα μάτια τον δυνατό τους αντίπαλο και κατάφεραν να είναι μπροστά στο σκορ για ένα μεγάλο μέρος του αγώνα.

Στα τελευταία δέκα λεπτά, όμως, η πληρέστερη ομάδα του Ολυμπιακού εκμεταλλεύτηκε την κούραση του Πανιωνίου και πήρε διαφορά ασφαλείας.

Στον Πανιώνιο, πάντως, μένει μεγάλη ικανοποίηση για την εικόνα της ομάδας, καθώς κόντραραν τον ισχυρό Ολυμπιακό, ο οποίος παραμένει αήττητος στην Ελλάδα, ενώ πραγματοποιεί και καλή πορεία στην Ευρώπη!