Εκκένωση στις εξέδρες του Αρτάκης!

Το παιχνίδι ανάμεσα στον Ιστορικό και τον Φάρο Κερατσινίου διακόπηκε προσωρινά στο κλειστό της Αρτάκης, στο 1:35 πριν του τρίτου δεκαλ...

Το παιχνίδι ανάμεσα στον Ιστορικό και τον Φάρο Κερατσινίου διακόπηκε προσωρινά στο κλειστό της Αρτάκης, στο 1:35 πριν του τρίτου δεκαλέπτου, με τους διαιτητές να αποφασίζουν εκκένωση στις εξέδρες!

Στο 1:35 πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και ενώ ο Πανιώνιος ήταν μπροστά με 56-54 οι διαιτητές έδωσαν ένα πολύ αυστηρό φάουλ υπέρ των φιλοξενούμενων, με τα παράπονα από την εξέδρα να δίνουν και να παίρνουν. Δυστυχώς, όμως, ένα πλαστικό ποτήρι με καφέ πετάχτηκε από την εξέδρα των οργανωμένων, με αποτέλεσμα το διαιτητικό τρίο να πάει κατευθείαν στα αποδυτήρια.

Μετά από λίγα λεπτά έγινε γνωστό πως οι διαιτητές αποφάσισαν ότι για να συνεχιστεί το ματς θα πρέπει να εκκενωθούν οι εξέδρες.

Βέβαια, όπως είναι λογικό πήρε αρκετό χρόνο να αδειάσουν οι εξέδρες, κάτι που έφερε διακοπή αρκετής ώρας στο παιχνίδι.

Μετά από περίπου 30 λεπτά οι διαιτητές βγήκαν ξανά στο παρκέ και ξεκίνησε το παιχνίδι