Ήττα με ανατροπή...

Μέσα από τα... χέρια του έχασε τη νίκη η Κ17 του Πανιωνίου στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ατρόμητο. Οι κυανέρυθροι αν και ήταν μπροστ...

Οι κυανέρυθροι αν και ήταν μπροστά στο σκορ, τελικά ηττήθηκαν με 3-2 από τον σύλλογο του Περιστερίου.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο στο παιχνίδι, με τους “κυανόλευλους” να χαμογελούν στο τέλος του αγώνα.

Ο Πανιώνιος, ο οποίος ήταν καταπληκτικός στο πρώτο ημίχρονο, παρέμεινε στους 4 βαθμούς στην βαθμολογία.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος και κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα. Μόλις στο 3′ ο Κορακιανίτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-1. Στο 15′ το σουτ του Μαχαίρα έδιωξε με δυσκολία ο τερματοφύλακας του Ατρομητου, ενώ στο 45' ο Τσερέγκοφ από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Κουζινού δεν ήταν το ίδιο επιθετικοί, ο Ατρόμητος παρουσίασε καλύτερη εικόνα και κατάφερε να γυρίσει το ματς.

Στο 48′ ο Βιταλιώτης με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στο 54′ ο Διακογεωργίου από το ύψος του πέναλτι κατάφερε να πετύχει το γκολ και να κάνει το 2-1 για την ομάδα του.

Οι κυανέρυθροι στο 63ο λεπτό ο Καλαμάρης που μόλις είχε περάσει στο παιχνίδι, “νίκησε” στο τετ-α-τετ τον Κοσκινά, ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Τη νίκη για την ομάδα του Ατρόμητου, όμως, “χάρισε” ο Βαγγέλης με κεφαλιά στο 77′.

Οι συνθέσεις:

Ατρόμητος: Κοσκινάς, Πατσίκας, Σκουτέρης, Βιταλιώτης, Στοίλας, Χοχλάστος, Νιτσάκης, Μουρελάτος, Βαγγέλης, Διακογεωργίου, Αυγουστάτος.

Έπαιξαν και οι: Μαρανος, Σάσσαλος, Λέσι, Σαββίδης, Ζούνης.

Πανιώνιος: Τζίνας, Ιωαννίδης, Κορακιανίτης, Καμπουρούδης, Μικο, Αντζέλι, Τσερέγκοφ, Πάτσης, Μαχαίρας, Γρίβας, Γρηγορόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Δαυίδης, Καλαμάρης, Ζώτος, Καμαριάρης.