• ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

    Τετάρτη, Σεπτεμβρίου 07, 2016

    Η κλήρωση της Α2 και του Κυπέλλου

    Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της νέας σεζόν για την Α2 Μπάσκετ. 

    Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2. Πριν από την έναρξη της διαδικασίας, και δεδομένου ότι εκκρεμεί η απόφαση για την πλήρωση μιας θέσης στην Α1 μετά την αποχώρηση της Κηφισιάς, πραγματοποιήθηκε προκλήρωση μεταξύ των έξι υποψηφίων για άνοδο ομάδων, προκειμένου να διευκολυνθεί η κλήρωση πρωταθλημάτων και Κυπέλλων.

    Η Καβάλα αναδείχθηκε από την κληρωτίδα και τοποθετήθηκε στην Α1, ενώ ο Πανιώνιος όπως και οι Δόξα Λευκάδας, Ηράκλειο, Αρκαδικός, Ηρακλής τοποθετήθηκαν στην Α2.

    1η Αγωνιστική - 08/10/16
    Αίολος Αστακού - Δόξα Λευκάδας*
    Πεύκα - Φάρος Κερατσινίου
    ΑΕΛ - Αμύντας
    Ηρακλής* - Χολαργός
    Ηράκλειο* - Αρκαδικός*
    Παγκράτι - ΓΣΛ
    Ψυχικό - Δούκας
    Πανιώνιος* - Εθνικός

    2η Αγωνιστική - 15/10/16
    Φάρος Κερατσινίου - Αίολος Αστακού
    Αμύντας - Πεύκα
    Χολαργός - ΑΕΛ
    Αρκαδικός* - Ηρακλής*
    ΓΣΛ - Ηράκλειο*
    Δούκας - Παγκράτι
    Εθνικός - Ψυχικό
    Δόξα Λευκάδας* - Πανιώνιος*

    3η Αγωνιστική - 22/10/16
    Αίολος Αστακού - Αμύντας
    Πεύκα - Χολαργός
    ΑΕΛ - Αρκαδικός*
    Ηρακλής* - ΓΣΛ
    Ηράκλειο* - Δούκας
    Παγκράτι - Εθνικός
    Ψυχικό - Πανιώνιος*
    Δόξα Λευκάδας* - Φάρος Κερατσινίου

    4η Αγωνιστική - 29/10/16
    Χολαργός - Αίολος Αστακού
    Αρκαδικός* - Πεύκα
    ΓΣΛ - ΑΕΛ
    Δούκας - Ηρακλής*
    Εθνικός - Ηράκλειο*
    Πανιώνιος* - Παγκράτι
    Ψυχικό - Δόξα Λευκάδας*
    Αμύντας - Φάρος Κερατσινίου

    5η Αγωνιστική - 05/11/16
    Αίολος Αστακού - Αρκαδικός*
    Πεύκα - ΓΣΛ
    ΑΕΛ - Δούκας
    Ηρακλής* - Εθνικός
    Ηράκλειο* - Πανιώνιος*
    Παγκράτι - Ψυχικό
    Δόξα Λευκάδας* - Αμύντας
    Φάρος Κερατσινίου - Χολαργός

    6η Αγωνιστική - 12/11/16
    ΓΣΛ - Αίολος Αστακού
    Δούκας - Πεύκα
    Εθνικός - ΑΕΛ
    Πανιώνιος* - Ηρακλής*
    Ψυχικό - Ηράκλειο*
    Παγκράτι - Δόξα Λευκάδας*
    Αρκαδικός* - Φάρος Κερατσινίου
    Χολαργός - Αμύντας

    7η Αγωνιστική - 19/11/16
    Αίολος Αστακού - Δούκας
    Πεύκα - Εθνικός
    ΑΕΛ - Πανιώνιος*
    Ηρακλής* - Ψυχικό
    Ηράκλειο* - Παγκράτι
    Δόξα Λευκάδας* - Χολαργός
    Φάρος Κερατσινίου - ΓΣΛ
    Αμύντας - Αρκαδικός*

    8η Αγωνιστική - 26/11/16
    Εθνικός - Αίολος Αστακού
    Πανιώνιος* - Πεύκα
    Ψυχικό - ΑΕΛ
    Παγκράτι - Ηρακλής*
    Ηράκλειο* - Δόξα Λευκάδας*
    Δούκας - Φάρος Κερατσινίου
    ΓΣΛ - Αμύντας
    Αρκαδικός* - Χολαργός

    9η Αγωνιστική - 03/12/16
    Αίολος Αστακού - Πανιώνιος*
    Πεύκα - Ψυχικό
    ΑΕΛ - Παγκράτι
    Ηρακλής* - Ηράκλειο*
    Δόξα Λευκάδας* - Αρκαδικός*
    Φάρος Κερατσινίου - Εθνικός
    Αμύντας - Δούκας
    Χολαργός - ΓΣΛ

    10η Αγωνιστική - 10/12/16
    Ψυχικό - Αίολος Αστακού
    Παγκράτι - Πεύκα
    Ηράκλειο* - ΑΕΛ
    Ηρακλής* - Δόξα Λευκάδας*
    Πανιώνιος* - Φάρος Κερατσινίου
    Εθνικός - Αμύντας
    Δούκας - Χολαργός
    ΓΣΛ - Αρκαδικός*

    11η Αγωνιστική - 17/12/16
    Αίολος Αστακού - Παγκράτι
    Πεύκα - Ηράκλειο*
    ΑΕΛ - Ηρακλής*
    Δόξα Λευκάδας* - ΓΣΛ
    Φάρος Κερατσινίου - Ψυχικό
    Αμύντας - Πανιώνιος*
    Χολαργός - Εθνικός
    Αρκαδικός* - Δούκας

    12η Αγωνιστική - 21/12/16
    Ηράκλειο* - Αίολος Αστακού
    Ηρακλής* - Πεύκα
    ΑΕΛ - Δόξα Λευκάδας*
    Παγκράτι - Φάρος Κερατσινίου
    Ψυχικό - Αμύντας
    Πανιώνιος* - Χολαργός
    Εθνικός - Αρκαδικός*
    Δούκας - ΓΣΛ

    13η Αγωνιστική - 07/01/17
    Αίολος Αστακού - Ηρακλής*
    Πεύκα - ΑΕΛ
    Δόξα Λευκάδας* - Δούκας
    Φάρος Κερατσινίου - Ηράκλειο*
    Αμύντας - Παγκράτι
    Χολαργός - Ψυχικό
    Αρκαδικός* - Πανιώνιος*
    ΓΣΛ - Εθνικός

    14η Αγωνιστική - 21/01/17
    ΑΕΛ - Αίολος Αστακού
    Πεύκα - Δόξα Λευκάδας*
    Ηρακλής* - Φάρος Κερατσινίου
    Ηράκλειο* - Αμύντας
    Παγκράτι - Χολαργός
    Ψυχικό - Αρκαδικός*
    Πανιώνιος* - ΓΣΛ
    Εθνικός - Δούκας

    15η Αγωνιστική - 28/01/17
    Αίολος Αστακού - Πεύκα
    Δόξα Λευκάδας* - Εθνικός
    Φάρος Κερατσινίου - ΑΕΛ
    Αμύντας - Ηρακλής*
    Χολαργός - Ηράκλειο*
    Αρκαδικός* - Παγκράτι
    ΓΣΛ - Ψυχικό
    Δούκας - Πανιώνιος*

    16η Αγωνιστική - 04/02/17
    Δόξα Λευκάδας* - Αίολος Αστακού
    Φάρος Κερατσινίου - Πεύκα
    Αμύντας - ΑΕΛ
    Χολαργός - Ηρακλής*
    Αρκαδικός* - Ηράκλειο*
    ΓΣΛ - Παγκράτι
    Δούκας - Ψυχικό
    Εθνικός - Πανιώνιος*

    17η Αγωνιστική - 11/02/17
    Αίολος Αστακού - Φάρος Κερατσινίου
    Πεύκα - Αμύντας
    ΑΕΛ - Χολαργός
    Ηρακλής* - Αρκαδικός*
    Ηράκλειο* - ΓΣΛ
    Παγκράτι - Δούκας
    Ψυχικό - Εθνικός
    Πανιώνιος* - Δόξα Λευκάδας*

    18η Αγωνιστική - 18/02/17
    Αμύντας - Αίολος Αστακού
    Χολαργός - Πεύκα
    Αρκαδικός* - ΑΕΛ
    ΓΣΛ - Ηρακλής*
    Δούκας - Ηράκλειο*
    Εθνικός - Παγκράτι
    Πανιώνιος* - Ψυχικό
    Φάρος Κερατσινίου - Δόξα Λευκάδας*

    19η Αγωνιστική - 25/02/17
    Αίολος Αστακού - Χολαργός
    Πεύκα - Αρκαδικός*
    ΑΕΛ - ΓΣΛ
    Ηρακλής* - Δούκας
    Ηράκλειο* - Εθνικός
    Παγκράτι - Πανιώνιος*
    Δόξα Λευκάδας* - Ψυχικό
    Φάρος Κερατσινίου - Αμύντας

    20η Αγωνιστική - 04/03/17
    Αρκαδικός* - Αίολος Αστακού
    ΓΣΛ - Πεύκα
    Δούκας - ΑΕΛ
    Εθνικός - Ηρακλής*
    Πανιώνιος* - Ηράκλειο*
    Ψυχικό - Παγκράτι
    Αμύντας - Δόξα Λευκάδας*
    Χολαργός - Φάρος Κερατσινίου

    21η Αγωνιστική - 11/03/17
    Αίολος Αστακού - ΓΣΛ
    Πεύκα - Δούκας
    ΑΕΛ - Εθνικός
    Ηρακλής* - Πανιώνιος*
    Ηράκλειο* - Ψυχικό
    Δόξα Λευκάδας* - Παγκράτι
    Φάρος Κερατσινίου - Αρκαδικός*
    Αμύντας - Χολαργός

    22η Αγωνιστική - 18/03/17
    Δούκας - Αίολος Αστακού
    Εθνικός - Πεύκα
    Πανιώνιος* - ΑΕΛ
    Ψυχικό - Ηρακλής*
    Παγκράτι - Ηράκλειο*
    Χολαργός - Δόξα Λευκάδας*
    ΓΣΛ - Φάρος Κερατσινίου
    Αρκαδικός* - Αμύντας

    23η Αγωνιστική - 25/03/17
    Αίολος Αστακού - Εθνικός
    Πεύκα - Πανιώνιος*
    ΑΕΛ - Ψυχικό
    Ηρακλής* - Παγκράτι
    Δόξα Λευκάδας* - Ηράκλειο*
    Φάρος Κερατσινίου - Δούκας
    Αμύντας - ΓΣΛ
    Χολαργός - Αρκαδικός*

    24η Αγωνιστική - 01/04/17
    Πανιώνιος* - Αίολος Αστακού
    Ψυχικό - Πεύκα
    Παγκράτι - ΑΕΛ
    Ηράκλειο* - Ηρακλής*
    Αρκαδικός* - Δόξα Λευκάδας*
    Εθνικός - Φάρος Κερατσινίου
    Δούκας - Αμύντας
    ΓΣΛ - Χολαργός

    25η Αγωνιστική - 08/04/17
    Αίολος Αστακού - Ψυχικό
    Πεύκα - Παγκράτι
    ΑΕΛ - Ηράκλειο*
    Δόξα Λευκάδας* - Ηρακλής*
    Φάρος Κερατσινίου - Πανιώνιος*
    Αμύντας - Εθνικός
    Χολαργός - Δούκας
    Αρκαδικός* - ΓΣΛ

    26η Αγωνιστική - 12/04/17
    Παγκράτι - Αίολος Αστακού
    Ηράκλειο* - Πεύκα
    Ηρακλής* - ΑΕΛ
    ΓΣΛ - Δόξα Λευκάδας*
    Ψυχικό - Φάρος Κερατσινίου
    Πανιώνιος* - Αμύντας
    Εθνικός - Χολαργός
    Δούκας - Αρκαδικός*

    27η Αγωνιστική - 19/04/17
    Αίολος Αστακού - Ηράκλειο*
    Πεύκα - Ηρακλής*
    Δόξα Λευκάδας* - ΑΕΛ
    Φάρος Κερατσινίου - Παγκράτι
    Αμύντας - Ψυχικό
    Χολαργός - Πανιώνιος*
    Αρκαδικός* - Εθνικός
    ΓΣΛ - Δούκας

    28η Αγωνιστική - 22/04/17
    Ηρακλής* - Αίολος Αστακού
    ΑΕΛ - Πεύκα
    Δούκας - Δόξα Λευκάδας*
    Ηράκλειο* - Φάρος Κερατσινίου
    Παγκράτι - Αμύντας
    Ψυχικό - Χολαργός
    Πανιώνιος* - Αρκαδικός*
    Εθνικός - ΓΣΛ

    29η Αγωνιστική - 29/04/17
    Αίολος Αστακού - ΑΕΛ
    Δόξα Λευκάδας* - Πεύκα
    Φάρος Κερατσινίου - Ηρακλής*
    Αμύντας - Ηράκλειο*
    Χολαργός - Παγκράτι
    Αρκαδικός* - Ψυχικό
    ΓΣΛ - Πανιώνιος*
    Δούκας - Εθνικός

    30η Αγωνιστική - 06/05/17
    Πεύκα - Αίολος Αστακού
    Εθνικός - Δόξα Λευκάδας*
    ΑΕΛ - Φάρος Κερατσινίου
    Ηρακλής* - Αμύντας
    Ηράκλειο* - Χολαργός
    Παγκράτι - Αρκαδικός*
    Ψυχικό - ΓΣΛ
    Πανιώνιος* - Δούκας

    Η κλήρωση του Κυπέλλου

    Στην πρώτη φάση συμμετέχουν οι 16 ομάδες της Α2 (17/9) και στη δεύτερη (πρώτη αγωνιστική στις 21/9) οι οκτώ νικητές μαζί με τις ομάδες της Α1 πλην της πρώτης εξάδας που μπαίνει απευθείας στα προημιτελικά. Σημειώνεται πως μετά την αποχώρηση της Κηφισιάς που ήταν έκτη στην κατάταξη, τη θέση της παίρνει ως πρώτος επιλαχών ο Κολοσσός.

    Επίσης, εκκρεμεί η απόφαση της ΕΟΚ για το ποια ομάδα-μεταξύ Πανιωνίου, Καβάλας, Ηρακλείου, Καβάλας, Αρκαδικού και Ηρακλή-θα παίξει στην Α1 ως 14η ομάδα (αντί της Κηφισιάς), με τις υπόλοιπες πέντε να μένουν στην Α2. Στην κλήρωση ορίστηκε ως ομάδα Χ.

    Σημειώνεται πως γηπεδούχος είναι πάντα η ομάδα μικρότερης κατηγορίας, ανεξαρτήτως κλήρωσης.

    Αναλυτικά το πρόγραμμα:

    Α' Φάση - Σάββατο 17/09/2016
    Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
    01. ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
    02. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
    03. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
    04. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
    05. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
    06. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
    07. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
    08. ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΥ
    09. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ
    10. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
    11. ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
    12. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
    13. ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
    14. ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928
    15. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
    16. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
    ---------------------------------
    01.ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
    02.ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
    03.ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ - ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928
    04.ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
    05.ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
    06.ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
    07.ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
    08.ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

    Β' Φάση / 1η Αγωνιστική - Τετάρτη 21/09/2016
    Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

    01. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΕ
    02. ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΕ
    03. ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ ΚΑΕ
    04. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΚΑΕ
    05. ΑΕ ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΑΕ
    06. ΤΡΙΚΑΛΑ BC ΚΑΕ
    07. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
    08. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
    09. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1
    10. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2
    11. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3
    12. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4
    13. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5
    14. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6
    15. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7
    16. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8
    ---------------------------------
    09.ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α1
    10.ΟΜΑΔΑ X - ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
    11.ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 - ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΕ
    12.ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 - ΓΣ ΚΥΜΗΣ
    13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 - ΛΑΥΡΙΟ ΓΣ
    14.ΤΡΙΚΑΛΑ BC ΚΑΕ - ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
    15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α8
    16.ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α6

    Β' Φάση / 2η Αγωνιστική - Σάββατο 24/09/2016
    17.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α10
    18.ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α13
    19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α9
    20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α11

    Β' Φάση / 3η Αγωνιστική - Τετάρτη 01/10/2016
    21.ΝΙΚΗΤΗΣ Α20 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
    22.ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α19

    Γ'Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Τετάρτη 07/10/2015
    1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ
    2. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ
    3. ΠΑΟΚ ΚΑΕ
    4. ΑΡΗΣ ΚΑΕ
    5. ΑΕΚ ΝΕΑ ΚΑΕ
    6. ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
    7. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21
    8. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22
    ---------------------------------
    23.ΑΕΚ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α21
    24.ΑΡΗΣ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α22
    25.ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ - ΠΑΟΚ ΚΑΕ
    26.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ - ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΕ

    Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες - Κυριακή 15/01/2017
    27. -
    28. -

    Ε' Φάση - Τελικός - Κυριακή 19/02/2017
    29. Νικητής Α27 - Νικητής Α28





    • Disqus
    • Facebook

    0 ΣΧΟΛΙΑ:

    Δημοσίευση σχολίου

    Item Reviewed: Η κλήρωση της Α2 και του Κυπέλλου Rating: 5 Reviewed By: panionia nea
    Scroll to Top