Φιλική νίκη στον Άγιο Δημήτριο (video)

Νικηφόρο ήταν και το δεύτερο φιλικό παιχνίδι του μπασκετικού Πανιωνίου. Οι κυανέρυθροι επικράτησαν με 83-81 του Κρόνου στον Άγιο Δη...

Νικηφόρο ήταν και το δεύτερο φιλικό παιχνίδι του μπασκετικού Πανιωνίου.

Οι κυανέρυθροι επικράτησαν με 83-81 του Κρόνου στον Άγιο Δημήτριο, με τον Νίκο Οικονόμου να "τσεκάρει" την αγωνιστική κατάσταση των παικτών του, δοκιμάζοντας πρόσωπα και σχήματα.

ο Φάχρο Αλίχοντζιτς
Όπως είναι λογικό, η ομάδα πως το τέλος του αγώνα έβγαλε κάποια σημάδια κούρασης, λόγω των καθημερινών σκληρών προπονήσεων.

Σκορ ημιχρόνου ήταν το 36-43 υπέρ του Ιστορικού, ενώ δέκα λεπτά πριν το τέλος του ματς οι κυανέρυθροι είχαν πάρει πρόβαδισμα και 11 πόντων με 56-67.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Φάχρο Αλίχοντζιτς ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις με την εθνική του ομάδα, έφτασε στην χώρα μας και μάλιστα πήγε κατευθείαν στο κλειστό του Αγίου Δημητρίου για να παρακολουθήσει το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Κρόνο.

Δείτε δύο βίντεο με... σκόρερ τον Μίχαλο, από το φιλικό ματς του Αγίου Δημητρίου