Άτυχοι οι «μικροί» του Πανιωνίου

Άτυχη στάθηκε η Κ15 του Πανιωνίου Γ.Σ.Σ. στον τελικό της δεύτερης φάσης του Θουκυδίδειου τουρνουά. Η ομάδα του Γιάννη Βλάχου είχε κατακ...

Η ομάδα του Γιάννη Βλάχου είχε κατακτήσει την πρώτη φάση του τουρνουά αφήνωντας στη δεύτερη θέση την ομάδα του Ολυμπιακού και στον τελικό της δεύτερης φάσης που έγινε στα Σούρμενα ήρθε ισόπαλη 1-1 στην κανονική διάρκεια του αγώνα με την Κ15 του Ολυμπιακού αλλά στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι έχασε με 5-4.

Οι παίδες του Πανιώνιου προήγηθηκαν με πολύ ωραίο γκολ στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης και ισοφαρίστηκαν 8 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα σε φάση που προήλθε από αμφισβητούμενο κόρνερ.
Ο προπονητής του Πανιώνιου δήλωσε ότι είναι περήφανος για τους αθλητές του, πως άξιζαν τη νίκη γιατί έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο και πως για εκείνον είναι οι ηθικοί νικητές.

Η προσπάθεια των παιδιών εκτιμάται ακόμα περισσότερο λαμβάνοντας υπόψη ότι οι αντίπαλοι τους πριν μερικές μέρες κατέκτησαν το πρωτάθλημα Κ15 της Superleague.