• ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Τρίτη, Απριλίου 12, 2016

Τζούντο: Νέες επιτυχίες

Δελτίο Τύπου Τζούντο

Την Κυριακή 10 Απριλίου διεξήχθη στο Περιστέρι το τουρνουά τζούντο του Α.Ο. Αττικού με συμμετοχή 242 αθλητών και αθλητριών από 24 σωματεία.

Ο Πανιώνιος κατέλαβε τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη με 8 χρυσά, 5 αργυρά και 2 χάλκινα μετάλλια. Συγκεκριμένα, χρυσό κατέκτησαν οι Στελλάκης Λουκής (-73 παίδες Α), Τσακίρης Δημήτρης (-60 παίδες Α), Κοντοκώστας Νίκος (-30 τζούνιορ Α), Τσορμπατζίδης Αλέξανδρος (-27 τζούνιορ Α), Σοπιλίδης Γιώργος (-24 τζούνιορ Β), Μεγαλούδης Απόστολος (-33 τζούνιορ Β), Μπάκας Δημήτρης (-24 μίνι τζούνιορ), Παπαθεοδώρου Ιω (-18 μίνι τζούνιορ).

Αργυρό κατέκτησαν οι Ξουραφάς Κώστας (-66 εφηβοι), Σαρηγεωργίου Παναγιώτης (-73 παίδες Α), Κοντοκώστας Νικηφόρος (-42 παίδες Α), Μπότση Αρτεμις (-52 Κορασίδες Β),Παπαθεοδώρου Εύα (-21 τζούνιορ Β).

Χάλκινο κατέκτησαν οι Νικολόπουλος Παναγιώτης (-39 τζούνιορ Α) και Σικόρα Δημήτρης (-30 τζούνιορ Β).

Θερμά συγχαρητήρια στους νικητές ! Επόμενη διοργάνωση το διεθνές τουρνουά OLYMPUS CUP στο Λιτόχωρο.