Τα πήρε όλα...

Η απίστευτη απόδοση του Τάσου Μπακασέτα στο παιχνίδι με την Ξάνθη, όπως είναι φυσικό, επιβραβεύτηκε και από τον φίλαθλο κόσμο της Ελλάδα...

Η απίστευτη απόδοση του Τάσου Μπακασέτα στο παιχνίδι με την Ξάνθη, όπως είναι φυσικό, επιβραβεύτηκε και από τον φίλαθλο κόσμο της Ελλάδας, ο οποίος τον ανέδειξε ως τον πολυτιμότερο παίκτη της αγωνιστικής (MVP), ενώ παράλληλα και το πρώτο γκολ καλύτερο της ίδιας αγωνιστικής (Best Goal).

Το αξιοσημείωτο είναι πως και τα τρία γκολ του επιθετικού του Ιστορικού, ήταν υποψήφια για καλύτερη της αγωνιστικής, ενώ τόσο η πρώτη θέση για το καλύτερο γκολ, όσο και η δεύτερη ανήκουν στον Τάσο Μπακασέτα. Καλύτερο ψηφίστηκε το γκολ που σημείωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 38ο λεπτό και δεύτερο γκολ καλύτερο αυτό στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, το οποίο διαμόρφωσε και το τελικό σκορ.

Αξίζει να σημειωθεί πως στην πέμπτη θέση, ψηφίστηκε και το τρίτο του γκολ στο συγκεκριμένο παιχνίδι, αυτό του 41ου λεπτού με το οποίο είχε κάνει το 2-0.

Η βράβευση του Τάσου Μπακασέτα θα πραγματοποιηθεί σε χώρο και χρόνο που θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες από την ΠΑΕ.