Τρένο που δεν σταματάει...

Nέο σπουδαίο διπλό και μάλιστα με ανατροπή για την Κ20 του Ιστορικού 1-2 στην Κρήτη επί του Πλατανια. Η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη σε...

Η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη σε ένα ακόμη ματς συνέχισε σε υψηλό αγωνιστικό ρυθμό με πνεύμα νικητή και μαχητή.

Η Κρητική ομάδα προηγήθηκε κόντρα στην ροή του αγώνα στο πρώτο λεπτό της επανάληψης.  Ο Ιστορικός όμως είχε τις λύσεις.

Ηγέτης και πάλι ο Μάκης Βουκελάτος, έδωσε την ασίστ στο πρώτο γκολ και κέρδισε το πέναλτι το οποίο και μετέτρεψε σε γκολ ο ίδιος στο 76'.

Την ισοφάριση είχε πετύχει ο Μπρεμπος με πλασέ στο 55', μετά από κεφαλιά του Μήτκα από χτύπημα φάουλ του Βουκελάτου

Πλέον η ομάδα του Κοροπούλη φιγουράρει στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος.

Σύνθεση: Αστράς,  Βλάχος,  Μήτκας (86' λ.τρ Χαιρουλα) , Σταυρόπουλος,  Κουτσοποδιώτης, Τζαφέρι,  Πινιώτης, Αντωνακόπουλος (65' Χελας),  Βουκελάτος,  Οικονομίδης (77' Αρσενιδης), Μπρέμπος