• ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Τετάρτη, Φεβρουαρίου 24, 2016

Ήττα με... ανατροπή!

Σε ένα παιχνίδι που έλεγχε, η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Πανιωνίου δεν κατάφερε να κερδίσει, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 σετ εκτός έδρας από τον Μεσσηνιακό.

Τα κορίτσια του Κωστακόπουλου αν και βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 0-2 σετ, τελικά δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν το υπέρ τους προβάδισμα, με την γηπεδούχο ομάδα να το "γυρνάει" και τελικά να νικάει.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο τάι μπρέικ, όπου ο Μεσσηνιακός πήρε το ματς στις λεπτομέρειες με 18-16.

Αξίζει να σημειωθεί πως το "παρών" στις εξέδρες του γηπέδου έδωσαν περίπου 20 Πάνθηρες, οι οποίοι ταξίδεψαν από την Αθήνα για να βρεθούν στο πλευρό της ομάδας.

-Βόλεϊ γυναικών - 14η αγωνιστική(εξ αναβολής)
    -Γ.Σ. Μεσσηνιακός - Πανιώνιος: 3-2

1ο σετ: 13-25
    2ο σετ: 16-25
    3ο σετ: 25-17
    4ο σετ: 25-22
    5ο σετ: 18-16

*Ά γύρος: Πανιώνιος - Γ.Σ. Μεσσηνιακός: 3-1

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Χειλαδάκη, Σούρη, Φωτεινάκη, Ζερίτη, Σκληρή, Κωνσταντοπούλου, Τζούλου, Σαμπάτη, Μπεσσή.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: (Κωστακόπουλος): Σαντέ, Ευθυμίου, Τσιουμήτα, Φακή, Τσιώνη, Παπαδάκη, Πανταζή, Μαγγίνα, Μπακοδήμου, Κούρτογλου, Μερκούρη, Παπαδάκη.