Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια

Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο ντέρμπι με την Δάφνη Αγ. Δημητρίου η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανιωνίου, καθώς γνώρισε την ήττα με 5...

Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο ντέρμπι με την Δάφνη Αγ. Δημητρίου η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Πανιωνίου, καθώς γνώρισε την ήττα με 58-53 στο κλειστό της Αρτάκης.

Οι φιλοξενούμενες στο δεύτερο και το τρίτο δεκάλεπτο μπόρεσαν να πάρουν προβάδισμα 11 πόντων, "χτυπώντας" τις κυανέρυθρες στις αδυναμίες τους.

Οι παίκτριες του Ιστορικού την τελευταία περίοδο πάλεψαν και μείωσαν την διαφορά, όμως δεν κατάφεραν να αποφύγουν τελικά την ήττα.

Aξίζει να σημειωθεί πως στο κλειστό της Αρτάκης 'εδωσε δυναμικό παρών ο κόσμος του Πανιωνίου, που δεν σταμάτησε να χειροκροτεί και αν ενισχύει την προσπάθεια της ομάδας.