Φιλική νίκη με Ντουρμισάι επί του Αρη Λεμεσού

Με γκολ του Φιόρι Ντουρμισάι, λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης (88'), ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ επικράτησε του Αρη Λεμεσού 1-0 σε φιλικό παιχνίδι ...

Με γκολ του Φιόρι Ντουρμισάι, λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης (88'), ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ επικράτησε του Αρη Λεμεσού 1-0 σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο στάδιο της Νέας Σμύρνης.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές  φάσεις Στο δεύτερο ημίχρονο όμως  ο Πανιώνιος ήταν πιο απειλητικός.
 Είχε τέσσερις καλές ευκαιρίες με μακρινά σουτ των Μητρόπουλου, Μπακασέτα, Γκέζου και Μασούρα πριν το 70'
Ο Ντουρμισάι, όμως, ο οποίος ήταν πολύ καλος   απείλησε στο 85'.και τρία λεπτά μετά μπήκε στην περιοχή από αριστερά και με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.
 Αμέσως μετά είχε άλλη μία φάση με τον τερματοφύλακα των Κυπρίων να αποκρούει.