Τριάρα στην Μυτιλήνη!

Την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λιγκ συνέχισε η Κ20 του Πανιωνίου. Η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη επικράτησε δί...

Την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λιγκ συνέχισε η Κ20 του Πανιωνίου.

Η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη επικράτησε δίκαια με 3-1 της Καλλονής στην Μυτιλήνη.

Το σκορ για τους κυανέρυθρους άνοιξε ο Παπαγιωτόπουλος στο πρώτο 45λεπτο, με το 1-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Καλλονή αρχικά κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς, ωστόσο ελάχιστα λεπτά αργότερα ο Πανιώνιος πήρε εκ νέου το προβάδισμα, με γκολ του Μέξη.

Το τελικό 3-1 για τον Ιστορικό διαμόρφωσε ο Πρέντι, ο οποίος και "σφράγισε" το "τρίποντο" για την ομάδα.

Πανιώνιος: Αστράς, Καλύβας, Γιαλαμίδης, Μέξης, Πολυχρονιάδης, Γκίνη, Τζαφέρι, Γκούμας, Πρέντι, Γιοματάρης, Παναγιωτόπουλος

Έπαιξαν και οι: Παπανικολάου, Ευαγέλου, Μπιμάι