Ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η ομάδα Κ17 του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Αργυρούπολης, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρω...

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η ομάδα Κ17 του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Αργυρούπολης, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος K17 της Superleague.

Η ομάδα του Δημήτρη Κουζινού ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, όμως με το ξεκίνημα της "επανάληψης" κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ.

Στο 47' ο Αρσενίδης έδωσε όμορφη πάσα στον Μπλούμη, ο οποίος με δυνατό σουτ έκανε το 1-0 για τον Ιστορικό.

Η χαρά των κυανέρυθρων όμως δεν κράτησε πολύ, αφού στο επόμενο λεπτό ο Παναθηναϊκός κέρδισε φάουλ λίγα μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή του Κουβέλη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μίγγος, ο οποίος με ένα ψηλοκρεμαστό σέντρα-σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στη συνέχεια, το παιχνίδι "άνοιξε" και στο 84' ο Πανιώνιος έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πάρει τη νίκη, όμως ο Βιτοράτος από πολύ πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Έτσι το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κουζινός): Κουβέλης, Χαρικιόπουλος, Σταμίρης, Ευαγγέλου, Χαραλαμπόπουλος, Κοτσοβός, Οικονομίδης, Αρσενίδης, Μπλούμης, Τσιαμέγκος και Βειόγλου

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος, Βαλμάς, Σάμιος, Κουντούνας, Κουντουριώτης, Θεοχάρης, Μίγγος, Ξεπαπαδάκης, Δημήτρουλας, Μπουζούκης και Πίσπας