Άνετα ο Ιστορικός!

Άνετη εντός έδρας νίκη σημείωσε η ομάδα βόλεϊ του Ιστορικού η οποία επικράτησε με 3-1 της Ευρυάλης στο κλειστό της Αρτάκης για την 17η α...

Άνετη εντός έδρας νίκη σημείωσε η ομάδα βόλεϊ του Ιστορικού η οποία επικράτησε με 3-1 της Ευρυάλης στο κλειστό της Αρτάκης για την 17η αγωνιστική  του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Με την νίκη αυτή ο Πανιώνιος συνέχισε την ξέφρενη πορεία του και ουσιαστικά σταθεροποιήθηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα βάζοντας, για άλλο ένα ακόμα παιχνίδι, γερές βάσεις για τα πλέι-οφ ανόδου.

Στο πρώτο Σετ οι παίχτες του Πανιωνίου μπήκαν δυνατά από την αρχή έχοντας το προβάδισμα καθ’ όλη σχεδόν την διάρκεια του και εν τέλει κατάφεραν να κάνουν το 1-0 με συνολικό σκορ 25-15.

Στην συνέχεια η ομάδα του Ψάρρα έχασε την συγκέντρωση της και παρόλο που έκανε μια μικρή ανατροπή στην διάρκεια του σετ  - 12-10 - οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά το προβάδισμα και τελικά το κατέκτησαν με 22-25, φέρνοντας τον αγώνα στα ίσια.

Έπειτα από αυτό, οι Κυανέρυθροι ταρακουνήθηκαν και βελτίωσαν αρκετά το παιχνίδι τους με αποτέλεσμα το 3ο σετ να το κερδίσουν πολύ εύκολα γεγονός που απεικονίζει και το 25-13.

Το 4ο σετ ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, όπως εξελίχθηκε, με τον Ιστορικό να ανεβάζει στροφές και με όμορφες επιθέσεις αλλά και πολύ καλή λειτουργία στα μπλοκ έφτασαν πολύ εύκολα στο τελικό 25-14 που χάρισε και την νίκη στο συγκρότημα της Νέας Σμύρνης.

Πανιώνιος - Α.Γ.Ο.Γ. Ευρυάλη: 3-1

1ο σετ: 3-4, 8-5, 12-8, 16-9, 20-12, 25-15
2ο σετ: 2-4, 7-8, 12-10, 15-16, 17-20, 22-25
3ο σετ: 4-1, 8-6, 12-6, 16-8, 20-11, 25-13
4ο σετ: 2-4, 8-6, 12-8, 16-10, 20-14, 25-14

Πανιώνιος(Ψάρρας): Κυριακόπουλος, Κουφόπουλος, Κουντούρης, Καντιώτης, Κωνσταντινίδης, Βλαβιανός/Κουτσούρης(λ), Ιατρόπουλος, Κωνσταντόπουλος(λ)

Συντάκτης:Ανδρέας Καραγιάννης